Connect with us

Lajme

Emocionuese: Këngëtari nga Shqipëria i dedikon një këngë Astrit Deharit (Video)

Published

on

Bashkim Rodoni, ka qenë i ftuar në emisionin Top Show në Top Cannell, me ç’rast i ka dedikar një këngë nga albumi i tij, aktivistit të Vetëvendosjes, Astrit Dehari, i cili ditë më parë vdiq në burgun e Prizrenit.

top-show

Rodoni tregon se ai është deportuar nga Kosova pasi ishte i afërt me aktivistët e VV-së.

Arsyet e deportimit të tij ishin “rrezik për marrëdhëniet ndërkombëtare” dhe “ rrezik për shëndetin publik”.

Ai tregon se në 10-vjetorin e LVV-së ai ishte në Prishtinë dhe kishte bërë kolonën zanore të filmit dokumentar të VV-së për këtë përvjetor.

Më pas, Rodoni këndoi këngën emocionuese, ndërsa mbrapa tij shfaqej fotografia e Astrit Deharit./Periskopi/

https://www.youtube.com/watch?v=n_S729-eA0c

 

 

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending