Connect with us

Lajme

Emigrimi, frika që po vonon liberalizimin

Published

on

Deputetja e LDK-së, njëherësh anëtare e Komisionit për Integrime Evropiane, Vjosa Osmani, thotë se vendimi i Parlamentit Evropian për shtyrjen e votimit të rekomandimit për vizat është marrë më moti dhe se nuk lidhet me demarkacionin

Deklarimet e zyrtarëve të lartë të Parlamentit Evropian, por edhe të zyrtarëve të lartë të institucioneve të Kosovës se demarkacioni me Malin e Zi është pengesë për liberalizimin po vlerësohet si jo i drejtë dhe joreal. Sipas njohësve të integrimeve evropiane dhe deputetëve të koalicionit qeverisës është frika nga emigrimi i vrullshëm arsyeja pse po shtyhet marrja e vendimit për liberalizimin e vizave për Kosovën.

Vetë fakti se Kosova është futur në një pako me Turqinë dhe Gjeorgjinë jep indikacionet e qarta se ka të bëjë me frikën e rritjes së emigrimit. Ky është njëri nga problemet kryesore që po diskutohet në instanca të larta të Bashkimit Evropian. Deputetja e LDK-së, njëherësh anëtare e Komisionit për Integrime Evropiane, Vjosa Osmani, thotë se vendimi i Parlamentit Evropian për shtyrjen e votimit të rekomandimit për vizat është marrë më moti dhe se nuk lidhet me demarkacionin. ..

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending