Connect with us

Lajme

Ekstradohet nga Gjermania vrasësi shqiptar me pagesë

Published

on

Ekstradohet nga Frankfurti i Gjermanisë, 26-vjeçari Dritan Peksani i shpallur në kërkim ndërkombëtar për vrasje të kryer në bashkëpunim.

Nga Interpol Tirana u krye ekstradimi nga Frankfurt/ Gjermani, drejt vendit tonë, i shtetasit shqiptar në kërkim ndërkombëtar:

Ndaj 26 vjeçarit nga Shkodra, Gjykata e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda Tiranë me vendim Nr 343, datë 13.07.2013 ka caktuar masën e sigurisë “Arrest me burg“ , për kryerjen e veprës penale të   “Vrasjes me paramendim e kryer në bashkëpunim‘‘, ‘‘Krijimit të grupit të strukturuar kriminal‘‘ dhe ‘‘Kryerje e veprave penale nga grupi i strukturuar kriminal‘‘.

Peksani, i cili konsiderohet si pjesë e grupit të strukturuar kriminal të Admir Tafilit, akuzohet se me 25 qershor të 2014 në bashkëpunim me shtetasit A.T, K. Pdhe E. M kanë vrarë shtetasin Ibrahim Mani.

Si rezultat i bashkëpunimit të Interpol Tirana më Interpol Wiesbaden, u bë i mundur arrestimi i tij në Gjermani, duke u finalizuar me ekstradimin e tij drejt vendit tonë./oranews/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending