Connect with us

Sporti

Eksplozivët ishin vendosur në shkurre, lojtarët e Dortmundit ishin në shënjestër

Published

on

Lojtarët e Borussia Dortmund ishin cak i një sulmi me eksploziv sonte pasi që ishin rrugës për në stadium ku do ta zhvillonin ndeshjen kundër Monacos në Ligën e Kampionëve.

Policia gjermane ka deklaruar se ka pasur tri shpërthime në kohën kur autobusi po kalonte rrugës, eksplozivë që kanë qenë të vendosur prapa shkurreve, transmeton lajmi.net

Nga këto shpërthime ka pësuar lëndime në duar Marc Bartra por që nuk është në rrezik jete, përcjell Lajmi.

Drejtori i klubit gjerman, Hans Joachim Watzke ka thënë se nga policia e kanë konfirmuar se bombat janë aktivizuar kur klubi po kalonte në atë rrugë,.

“Bartra është lënduar në dorë por nuk ka rrezik jete. Tani ne duhet të paralajmërojmë sepse do të luajmë për 24 orë. Do të motviohemi pasi ekipi është në shok”, ka thënë ai.

Ndeshja ndërmjet Dortmund dhe Monaco zhvillohet nesër me fillim nga ora 18:45.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending