Connect with us

Lajme

Ekspertët në Itali : Toka është deformuar, vullkani ‘Vezuv’ drejt aktivizimit

Tetori mund të quhet dhe muaji i zi për Italinë, pas tërmeteve të frikshme që ranë gjatë 26 dhe 30 tetorit.

Published

on

Ekspertët italianë të tërmeteve shprehen se si pasojë e lëkundjes së tokës, rreth 600 km katrorë sipërfaqe ka pësuar deformim. Vetëm një ditë më parë mediat raportuan se toka ka lëvizuar me 15 centimetra.

Ekspertët theksojnë gjithashtu se vendi rrezikohet të ketë tërmete të tjerë edhe si pasojë e aktivizimit të vullkanit Vezuv.

Ndërkohë që qeveria italiane ka marrë të gjitha masat për tu ardhur në ndihmë familjeve të prekura.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending