Connect with us

Lajme

Ekspertët kanë një zgjidhje për Asociacionin

Fondacioni Friedrich Ebert Stiftung (FES) ka prezantuar të hënën një propozim-statut të hartuar nga një grup ekspertësh jashtëpartiakë për Asociacionin e komunave të Kosovës me shumicë serbe.

Published

on

Në këtë propozim janë dhënë dhe komentet nga këta ekspertë të rreth 21 neneve të statutit të Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Republikën e Kosovës, shkruan sot Koha Ditore.

Hartimi i këtij drafti është thënë se do të shërbejë si pikënisje për përafrimin e qëndrimeve të ndryshme rreth kësaj teme, duke marrë parasysh marrëveshjen e arritur mes Kosovës dhe Serbisë dhe vërejtjeve nga Gjykata Kushtetuese mbi mospërputhjen e shumë parimeve të marrëveshjes me frymën e Kushtetutës së Kosovës.

Drejtoresha e Friedrich Ebert Stiftung, Besa Luzha, ka thënë se qëllimi i tyre nuk është që të prodhojnë dokumente, të cilat drejtpërdrejt ndikojnë në vendimet e ndryshme politike, por që të trajtojnë tema të rëndësishme siç është ajo e Asociacionit

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending