Connect with us

Lajme

Ekspertë nga Shqipëria e Zvicra për autopsinë e Deharit

Në deklaratën e tij gjatë konferencës së jashtëzakonshme të Lëvizjes Vetëvendosje, sekretari organizativ Dardan Molliqaj theksoi se për ta bërë autopsinë e aktivistit Astrid Dehari do të vinë ekspertë nga Shqipëria e Zvicra.

Published

on

Kjo, sipas Molliqajt, me kërkese të familjes dhe për shkak të deklaratave kontradiktore të organeve përgjegjëse.

“Na po kërkojmë që për shkak të krejt kësaj që ndodhi, deklaratave të çuditshme dhe kontradiktore prej instituciioneve që në momentin kur ndodh autopsia të kemi ekspertë edhe nga jashtë.  Sipas të gjitha gjasave do të ketë ekspertë edhe nga Shqipëria edhe nga Zvicra”, theksoi Molliqaj.

Molliqaj ka mohuar pretendimet se vdekja e Astrit Deharit do të mund të jetë shkaktuar nga ndonjë shqetësim i tij emocional, me vetëdijen e tij.

Sipas Molliqajt, analizat që Dehari kishte kryer në burg konfirmuan gjendjen e tij të mirë shëndetësore.

“Astriti ka studiu mjekësi dhe ka qenë i kujdesshëm sa i përket cështjeve shëndetësore. Ai ka ba një kërkesë që lejohet në burg për të pa si është gjendja në të gjitha aspektet shëndetësore. Kanë rezultu të gjitha që janë në vlera normale dhe pa asnjë problem. Nuk ka pasë asnjë medikament as qetësues që përdoren në burrgje. Të gjitha këto janë zyrtare”, ka theksuar ai. /Periskopi/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending