Connect with us

Lajme

Editës s’po i shkrihet asnjë fjollë bore: Serbia vazhdon t’i mbajë strukturat paralele

Ministrja Edita Tahiri, e njohur edhe për deklaratën e saj të famshme për shkrirjen e fjollave të borës, duke iu referuar fusnotës për Kosovën, duket se ka probleme me deklaratat e qëndrueshme. Me 1 korrik ajo kishte deklaruar se në Kosova tashmë janë shuar strukturat paralele, kurse sot, ka deklaruar se ato nuk janë shuar dhe Kosova ka probleme me to.

Published

on

Ajo ka folur dje në seminarin e 93-të “Rose-Roth”, organizuar nga Asambleja Parlamentare e NATO-së, në bashkëpunim me Kuvendin e Kosovës, në temën: “Dialogu Kosovë-Serbi, lëvizja përtej rrugëve të bllokuara”.

“Një paradoks që e shoqëron këtë dialog është fakti që përderisa Serbia i zbaton marrëveshjet, në anën tjetër ngurron që t’i heqë strukturat e saj paralele në Kosovë. Rasti më tipik është kur në vitin 2013, për herë të parë katër komunat e pjesës veriore, falë dialogut të Brukselit, morën pjesë në zgjedhjet e Kosovës pas pavarësisë dhe u vendosen organet komunale legjitime atje. Mirëpo sot e kësaj dite Serbia vazhdon t’i mbajë disa struktura paralele ilegale”, është shprehur Tahiri.

Tahiri më 1 korrik, në një intervistë për KosovaPress, kishte thënë se tashmë strukturat paralele të Serbisë janë shuar.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending