Connect with us

Lajme

Edi Rama flet për ndryshimet që do të bëhen në Qeverinë “Rama 2”

Published

on

Në shtator do të betohet qeveria e re shqiptare dhe kryeministri i saj Edi Rama ka paralajmëruar këtë të enjte nga Durrësi, se kabineti do të pësojë ndrysime drastike.

Në një bashkëbisedim me qytetarët, Kryeministri është shprehur se qeveria e re do të jetë shumë më e vogël, duke nënkuptuar se numri i ministrive të kabinetit do të reduktohet.

Se sa ministri do të ketë, këtë kryeministri nuk e ka treguar, por është shprehur se qeveria e re do të jetë më efiçente, duke paralajmëruar gjithashtu edhe shkrirjen e disa agjencive që sipas tij “nuk begenisin” t’i kthejnë përgjigje qytetarëve, e jo më t’i japin shërbime.

“Qeveria e re do të jetë më e vogël dhe më eficente. Nuk do të ekzistojnë më ministrira e agjenci që as nuk begenisin të lexojmë e jo më ti cojnë e ti kthejnë letra njerëzve.”-tha Rama.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending