Connect with us

Lajme

Edi Rama shkel me shikueshmëri Lul Bashën dhe Ilir Metën (Foto)

Mbrëmjen e djeshme, kryeministri Rama, kryedemokrati Basha dhe kryeparlamentari Meta ishin të ftuar në studiot e tre televizioneve.

Published

on

Respektivisht, Rama ishte i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” në News 24, Basha në studion e “Opinion” në TV Klan dhe Meta në “Arena” në Ora News.

Oraret e emisioneve ishin të njëjta, duke filluar rreth orës 21:00, pikërisht në kohën e pikut të shikueshmërisë, të njohur ndryshe nga specialistët e fushës edhe si ‘Prime Time’. Për pasojë, Rama-Basha-Meta mbrëmë kishin edhe një “garë” tjetër mbrëmë, përtej asaj politike. Mbrëmë tre liderët ishin në garë për audiencën e shqiptarëve.

Lexo.al bëri një vëzhgim të audiencës së intervistave si në rrjetet sociale (Facebook ku u transmetuan drejtpërdrejtë), ashtu edhe të dhënave nga matjes në kohë reale e audiencës së televizioneve nga Abacus Research që e ofron këtë shërbim që prej Qershorit 2011.

Ajo që bie në sy është diferenca e thellë e Ramës, si në rrjetet sociale dhe në audiencën e televizionit News 24, i cili për të parën herë, del i pari duke lënë pas Top Channel e TV Klan, si edhe Ora News.

Kështu, News 24 arriti një vlerë mesatare shikueshmërie prej 223,625 teleshikuesish (me vlerë rating 95% dhe share 16.89%), ndërsa TV Klan me 180,161 teleshikues (rating 0.03 dhe share 16.05%) dhe Ora News me 124,289 të tillë (rating 5.28% dhe share 9.39%).

 

Ndëra sa i përket audiencës në Facebook deri në orën 10:00 të paradites së sotme, shifrat janë si më poshtë (shih dhe fotot në galerinë e mëposhtme):

 Facebook Rama:200.000 shikues; 1692 shpërndarje; 10.349 pëlqime.

Facebook Basha: 93.000 shikues; 441 shpërndarje; 3700 pëlqime.

Facebook LSI: 20’000 shikime; 280 shpërndarje; 939 pëlqime.

Më poshtë po ju sjellim grafikët dhe fotot e audiencës në kohë reale për secilën intervistë

 

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending