Connect with us

Sporti

Edi Rama për ligën e përbashkët Kosovë-Shqipëri: Para disa vitesh kjo dukej fantashkencë

Published

on

Tashmë është e ditur, liga e përbashkët mes Kosovës dhe Shqipërisë në basketboll do të ndodhë.

Marrëveshja u nënshkrua sonte, në ceremoninë që filloi nga ora 19:00, ku po merr pjesë edhe kryeministri shqiptar, Edi Rama.

Kjo ligë do të quhet ‘Liga Unike’ dhe do të marrin pjesë tetë skuadra, katër nga më të mirat nga të dyja shtetet.

”Eshte e cuditshme pse nuk ka ndodhur më parë, por patjetër që është dashur një periudhë pjkurie e këtyre ideve dhe dëshirave që kanë ekzistuar prej kohësh,” u shpreh fillimisht Rama.

”Idetë kanë nevojë për kohën e tyre dhe fakti që kësaj ideje i erdhi koha, jam shumë i gëzueshëm.

”Nga ana tjetër, deri para disa vitesh kjo dukej fantashkencë.” /Periskopi.com/

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending