Connect with us

Lajme

Edi Rama mban fjalim kundër opozitës para policisë

Published

on

Edi Rama nuk i rrezistoi dot tundimit që të sulmonte opozitën edhe para efektivëve të policisë së shtetit që ai kishte mbledhur për inagurimin e godinës së re të ministrisë së brendshme, për të cilën ka shpenzuar 2.2 miliardë lekë. Ai u tha policëve se opozita nuk sulmon vetëm ministrin Saimir Tahiri, por të gjithë policët. PD e ka akuzuar ministrin Tahiri si të lidhur me grupet e krimit të organizuar, vrasës e trafikantë droge. Ka akuzuar edhe disa drejtues të policisë, me emra, si bashkëpunëtorë të narkotrafikantëve. Kur ka përmendur inkriminimin e policisë, ajo ka folur për krerët e saj të emëruar në këto detyra ose nga preferencat politike ose nga lidhjet kriminale. Edi Rama u foli policëve sikur ata t’i kishte të gjithë nga radhët e PS –së edhe pse mes radhëve të policisë ka nga ata që kanë preferenca të ndryshme partiake, e po ashtu konsiderata të ndryshme për drejtuesit e tyre, disa prej të cilëve, ndonëse marrin paga vetëm pak më të larta se ata, i shtojnë përditë pasuritë marramendëse. Kryeministri “harron” gjithashtu se efektivët e policisë nuk e zbatojnë ligjin sipas preferencave partiake dhe që sipas ligjit, ata nuk ngatërrohen me politikën. Jo pak prej tyre mund të mendojnë se opozita nuk ka të drejtë, por një pjesë tjetër e prekin përditë realitetin, kur u kërkohet të favorizojnë të lidhurit me pushtetin, kur urdhërohen të hetojnë gjyqtarët që ministri i tyre i quan “armiq”, kur u kërkohet të mos ngatërrohen në raportime parcelash me kanabis, kur ushtrojnë kontrolle nëpër shtëpitë e militantëve të partisë kundështare, siç ndodhi në Dibër gjatë fushatës elektorale.

Edi Rama i kërkoi policisë të distancohej nga PD, por akuzat sot policisë i shkojnë se ajo është e mbushur me militantë të PS dhe se është njësh me krimin, jo me PD –në./Lapsi/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending