Connect with us

Lajme

Edi Rama kalon në temë tjetër, flet për kanabisin

Kryeministri Rama pranon që kanabisi është një kulturë që kultivohet në shumë zona të vendit, por jo në përmasat që flasin demokratët që e akuzojnë që në 3 vite kulturat bujqësore i zëvendësojnë me kanabis sativën.

Published

on

Përgjigjen për opozitën, Rama e jep së bashku me atë për një fermere të zonës së Këlcyrës që kërkon rindërtimin e një ure të amortizuar që rrezikon shkëputjen e fshatit të tij nga pjesa tjetër e qarkut të Përmetit.

Edhe në Këlcyrë kryeministri shkoi për të bindur fermerët të përfitojnë nga Fondi Kombëtar i Grancisë në Bujqësi, por ata më së shumti probleme kanë me ujitjen, infrastrukturën rrugore dhe titujt e pronësisë, për mungesën e të cilave Rama fajëson paraardhësit e tij në qeveri.

Fondi Kombëtar i Garancisë për sektorin e bujqësisë që banka për rindërtim dhe zhvillim ka vë në dispozicion të qeverisë shqiptare është 300 milion euro.

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending