Connect with us

Sporti

Edi Rama ka rrëfyer për dizejnimin e fanellave të Kombëtares

Published

on

Fanellat e Shqipërisë morën lëvdata për mënyrën e estetizimit të shqiponjës dykrenare. Pas fitores historike ndaj Rumanisë, u bë i ditur një fakt i jashtëzakonshëm.

Ideja për këtë imazh ishte dhënë nga kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. Për Klan Kosovën, Rama ka treguar rrethanat që sollën tek ideja e stilizimit të shqiponjës.

“Unë e kam pasur privilegjin e madh ta vesh fanellën e Kombëtares dhe ia njoh peshën që ka mbi lëkurë bluza kuqezi, e cila me siguri, rëndohet ende më shumë sa më lart ngjitesh në të përpjetën e kompeticioneve ndërkombëtare” ka thënë kryeministri Rama.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending