Connect with us

Lajme

Edi Rama flet me Vuçiqin për përmirësimin e marrëdhënieve mes shqiptarëve dhe serbëve

Kryeministri serb Aleksader Vuçiq sot ka mbajtur takime me homologë rajonal, ndër ta edhe kryeministrin shqiptar, Edi Rama.

Published

on

Sipas fjalëve që Vuçiq u ka thënë gazetarëve që janë transmetuar në mediet serbe, kryeministri serb ka biseduar me Ramën për gjendjen në Ballkanin Perëndimor dhe në Europë, duke dëshiruar vazhdimin e zgjerimit të Bashkimit Europian, transmeton Koha.net.

“Kemi biseduar në atë se si kemi gjetur interesat tona, se çfarë duhet të bëjmë që të përmirësojmë marrëdhëniet dypalëshe mes Serbisë dhe Shqipërisë, e serbëve dhe shqiptarëve”, ka thënë Vuçiq për takimin e mëngjesit me Ramën.

Ky takim u mbajt gjatë Samitit të Kinës me vendet e Europës Qendrore dhe Lindore.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending