Connect with us

Lajme

Edi Rama befason me veshjen e tij në Samitin e Triestes (Foto)

Published

on

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama nuk heq dorë nga stili i tij i veshjes. Kështu që sot panelin e shoqërisë civile në kuadër të Samitit të Nismës së Berlinit në Trieste, u shfaq me atlete “Adidas” dhe kostum të zi.

Kryeministri i Shqipërisë, edhe para fillimit të Forumit, ende pa folur për temën e marrëdhënieve mes vendeve të Ballkanit Perëndimor, ka tërhequr tashmë vëmendjen e gazetarëve me pamjen e tij, shkruan Metro.

Stili i Ramës është i ngjashëm me atë që u shfaq në një takim të kohëve të fundit në Bruksel me shefen e diplomacisë evropiane Federica Mogherini në kuadër të një takimi të përbashkët me kryeministrat e rajonit.

Rama është i njohur për stilin e tij ndryshe tejet informale të veshjes, dhe kështu, për shembull, në zgjedhjet e fundit në Shqipëri, gjatë fushatës, por edhe ditën e votimit, është shfaqur komplet me veshje sportive.

Ndryshe, Nisma e Berlinit, është një iniciativë e kancelares gjermane, Angela Merkel, për të ndihmuar në zhvillimin e vendeve të Ballkanit Perëndimor. Në kuadër të kësaj nisme, pritet që palët të pajtohen për një treg të përbashkët rajonal.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending