Connect with us

Lajme

Edhe studentët kundër funksionalizimit të kishës në territorin e UP-së

Published

on

Lëvizja “Studim, Kritikë, Veprim” përmes një njoftimit ka treguar se së bashku me organizata tjera të Parlamentit Studentor të Universitetit të Prishtinës, me një aksion do të kundërshtojnë funksionalizimin e kishës së Krishtit Shpëtimtar, e ndërtuar në vitet ’90-a në kampusin universitar të UP-së.

“Sot, në orën 13:00 Lëvizja ‘Studim, Kritikë, Veprim’ së bashku me organizatat tjera të Parlamentit Studentor të Universitetit të Prishtinës do të realizojë një aktivitet pran Kishës Ortodokse Serbe, në Kampusin e Universitetit, përmes së cilës do ta kundërshtojmë funksionalizimin e saj”, thuhet në njoftim.

Këto ditë kisha ka marrë vëmendjen pasi një grup klerikësh dhe vullnetarësh ortodoksë nga Graçanica, fillimisht pastruan ambientin rreth kishës. Për t’u mos u mjaftuar me kaq, ata filluan ta lyenin pjesën e brendshme të kësaj kishe.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending