Connect with us

Lajme

Edhe PDK thotë të mos protestohet nesër kundër Car Lazarit

Published

on

Për nesër në Mitrovicë është paralajmëruar një protestë kundër ngritjes së shtatores së “Car Llazar” dhe lagjes “Lugina e Diellit” në Mitrovicën e veriut.

Organizatorët nëpërmes një komunikate për media kanë ftuar qytetarët e Mitrovicës dhe Kosovës në protestë paqësore.

Kundër kësaj proteste ka dalë Partia Demokratike e Kosovës, e cila thotë se nuk duhet të protestohet, pasi që nuk po dihen organizatorët. Kështu ka thënë kryetari i degës së PDK-së në Mitrovicë, Avni Kastrati në një konferencë për media, i cili ka thënë se Mitrovica është qytet me shumë probleme, dhe se duhet që qytetarët të jenë të përmbajtur në raste të tilla, raporton veriu.info.

Protesta është thënë se do të mbahet pranë Urës së Ibrit në Mitrovicë dhe fillon në orën 16:00.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending