Connect with us

Lajme

Edhe një dorëheqje pas Brexit’it, Britania mbetet pa përfaqësues në KE

Published

on

 

Shtrëngata politike pas vendimit të Britanisë së Madhe për ta lënë Bashkimin Evropian po vazhdon. BE-ja po shqyrton mundësitë se kur Britania duhet të fillojë procedurat për largim nga unioni, derisa Skotlanda në anën tjetër po planifikon referendum tjetër për t’u pavarësuar nga Mbretëria e Bashkuar.

Në ndërkohë, përfaqësuesi i Britanisë së Madhe në Komisionin Evropian, Jonathan Hill ka dhënë dorëheqje nga pozita që mbante, duke lënë Britaninë pa përfaqësues në Komision, transmeton Periskopi.

“Nuk mendoj se është e drejtë që unë të mbaj më tutje pozitën e komisionerit britanik dhe të shtirem se s’ka ndodhur asgjë. I kam treguar edhe presidentit të Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker, se unë duhet të japë dorëheqje”, ka arsyetuar Hill dorëheqjen.

Pritet që Hillin ta zëvendësojë një përfaqësues tjetër, sepse Komisioni kërkon që pozita të mbulohet menjëherë nga pasardhësi. /Periskopi/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending