Connect with us

Lajme

Edhe Mitrovica kërkon drejtësi për Astritin (Foto)

Shumë qytetarë të Mitrovicës morën pjesë në marshin protestues të organizuar nga shoqëria civile, me moton “Mitrovica kërkon drejtësi për Astritin!”.

Published

on

Marshi filloi rrugëtimin nga xhamia kryesore e qytetit dhe vazhdoi në shesh për t’u ndalur busti i heroit Mehë Uka.

Aty u mbajtën edhe disa fjalime nga përfaqësuesit e shoqërisë civile dhe përfaqësuesit e organizatës së të burgosurve politik, ku u kërkua drejtësi për Astritin, në mënyrë që rastet e tilla të mos përsëriten ndaj qytetarëve të Kosovës.

Përgjatë rrugës qytetarët thërisnin parulla: “Unë jam Astriti”, “Drejtësi për Astritin”, ndër bartnin edhe pankarta në duar, me mbishkrimet “Nuk ka qetësi, pa drejtësi”, “Drejtësi për Astritin”, “Lironi të burgosurit politik”, shkruan Veriu.info.

Pjesë e këtij marshi u pa të jetë edhe deputetja e lëvizjes Vetëvendosje, Donika Kadaj-Bujupi, drejtuesit e qendrës së Vetëvendosjes në Mitrovicë, e gjithashtu edhe drejtuesit e degës së AKR-së në Mitrovicë.

15152466_10154744335806306_1482972859_o 15101878_10154744335076306_2029348123_o 15152470_10154744335286306_1029973676_o

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending