Connect with us

Lajme

Edhe mediat serbe i japin publicitet polemikës Thaçi – Kurti

Published

on

Polemika e fundit ndërmjet presidentit Hashim Thaçi dhe ish liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka arritur deri në Serbi! Mediat serbe i kanë kushtuar rëndësi të veçantë këtij konflikti verbal ndërmjet Thaçit dhe Kurtit.

Agjencia shtetërore serbe e lajmeve “Tanjug” citon deklaratën e Thaçit ku ai thotë se pohimet e Kurtit për “luftë me Malin e Zi”, nëse demarkacioni kalon, janë qesharake dhe të rrezikshme.

“I menjëhershëm ka qenë reagimi i Kurtit ndaj Thaçit, duke e akuzuar këtë fundit se me nënshkrimin e marrëveshjes për demarkacioni, ka bërë tradhti”, shkruan “Tanjug”, transmeton lajmi.net.

Agjencia serbe e lajmeve tutje citon edhe deklaratën tjerët të Kurtit ku ai presidentit Thaçi i referohet si i ashtuquajturi president.

“Kurti po ashtu thotë se i ashtuquajturi president deklaratën e tij për demarkacion e ka quajtur qesharake dhe të rrezikshme, kështu që ka pyetur se a është e mundur që njëkohësisht të jetë qesharake dhe e rrezikshme”, citon Kurtin, “Tanjugu”.

Kjo polemikë ndërmjet Thaçit dhe Kurtit, kujton “Tanjug”, ka nisur pas që themeluesi i Lëvizjes Vetëvendosje një ditë më herët ka thënë në Tiranë se demarkacioni me Malin e Zi mund të sjellë luftë në Kosovë në pesë vitet e ardhshme.

Kjo deklaratë e Kurtit është kritikuar ashpër në Kosovë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending