Connect with us

Lajme

Edhe Kina demonstron forcën, prezanton avionin luftarak J-20

Kina ka prezantuar sot për herë të parë para opinionit avionin e saj luftarak, kaherë të pritur, J-20, transmeton Koha.net.

Published

on

Dy avionë fluturuan 60 sekonda në aeromitingun në Zhuhai, në provincën Guangdong, me qëllim të prezantimit të arritjeve të reja të teknologjisë ushtarake kineze, raporton The Guardian.

Mbikëqyrësit ushtarak thonë se, “J-20 është një përparim i madh i kapacitetit luftarak të Kinës”.

Kjo i ofron Pekinit një mundësi për të demonstruar ambiciet e saj për hapësirën ajrore civile dhe thekson ambiciet e saj të mbrojtjes. Kina synon që të tejkalojë SHBA-të si tregu me i madh në botë për aviacion në dekadën e ardhshme.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending