Connect with us

Lajme

Edhe këtë verë, pika në Merdare do të jetë problematike

Published

on

Ministri në detyrë i Diasporës, Valon Murati, ka bërë të ditur se tashmë janë bërë të gjitha përgatitjet e nevojshme për t’u mundësuar bashkatdhetarëve ta kalojnë një verë sa më të mirë në atdhe, si dhe të mos kenë probleme në marrjen e shërbimeve.

Murati ka thënë për “Epoka e re” se është në kontakt të vazhdueshëm me Policinë e Kosovës dhe autoritetet e tjera, për ta lehtësuar qarkullimin e bashkatdhetarëve nëpër pikat kufitare.

Megjithatë, Murati ka treguar se edhe në këtë vit, pika në Merdare do të jetë problematike, për shkak të punimeve të terminalit të ri.

Ai ka theksuar se në vonesat e tepërta ndikon herë pas here edhe neglizhenca e qëllimshme e palës serbe.

Murati ka folur edhe për përfshirjen e diasporës në Kuvendin e Kosovës. Sipas tij, kjo mund të bëhet përmes vendeve të rezervuara, duke ndryshuar Kushtetutën.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending