Connect with us

Sporti

Edhe ish-lojtari i Kroacisë kërkon të vesh fanellën e Kosovës

Published

on

Krahas Shqipërisë, Austrisë, Suedisë e Norvegjisë, Kosova mund të marrë edhe ish-lojtarë të Kroacisë.

Është Elvir Maloku, mesfushori që ka luajtur me U-15, U-17 dhe U-19 të Kroacisë, që dëshiron të vesh fanellën e vendlindjes së tij, edhe pse vitin e kaluar pranoi të luajë me U-21 të Shqipërisë, tek e cila u ftua në disa ndeshje.

“Jam duke pritur thirrjen, do të shohim çfarë do të ndodh, tani për tani nuk do të ngutemi”, tha Maloku për ‘Sportske.jutarnji.hr’, raporton Gazeta Olle.

Maloku, 20-vjeçar, tani luan me Gimnastic Tarragona të Ligës së dytë të Spanjës, ku u transferua në verë nga Hajduku i Splitit me të cilët (ekipin e parë), luajti 48 ndeshje dhe shënoi katër gola. /Olle

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending