Connect with us

Lajme

Edhe Fatmir Limaj nuk i’a merr parasysh ftesën Thaçit

Përveç liderit të VV-së Visar Ymeri dhe atij të AAK-së, Ramush Haradinaj nesër në takimin e thirrur nga presidenti Hashim Thaçi nuk do të merr pjesë as kryetari i Nismës, Fatmir Limaj.

Published

on

Këtë për Periskopin e ka bërë të ditur Bilall Sherfi nga kjo parti.

Ai ka thënë se Nisma nuk merr pjesë në këtë takim siç e quajti ai për pseudo-tryeza, pasi sipas Nismës vendi duhet të shkojë në zgjedhje të parakohshme dhe legjislatura e re ta bëjë reformën zgjedhore.

“Reformë zgjedhore nën organizimin e Hashim Thaçit nuk mund të ketë. Nuk të ketë vetëm tentim për t’u dukur se po punohet për reformë, por në fakt një njeri si kryeministër bllokoi reformën zgjedhore nuk mund të  zhbllokoj tani në cilësi tjetër. Ne nuk besojmë që kjo legjislaturë dhe ky president  mund të arrijë të bëjë reformë zgjedhore. Nisma vazhdon të qëndron parapa qëndrimit se duhet zgjedhje të parakohshme dhe legjislatura e ardhshme të merre me reformën thelbësore  zgjedhore. Përderisa nuk plotësohen këto kushte Nisma nuk merr pjesë në takime për pseudo tryeza për reforma zgjedhore”, ka thënë ai për Periskopin.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending