Connect with us

Lajme

Për shkaqe sigurie, edhe Britania mbyll ambasadën në Ankara

Published

on

Ambasada britanike në kryeqytetin turk, Ankara u mbyll sot për arsye sigurie të pashpjegueshme, tha Ministria e Jashtme britanike.

”Këtë javë Gjermania mbylli ambasadën e saj dhe zyrën konsullore në Turqi për shkak të shqetësimeve të sigurisë”, sipas gazetës së përditshme gjermane ”Bild”.

Mbylljet përkojnë me një javë të reduktuar pune për shkak të një feste islamike.

“Ambasada e Britanisë së Madhe në Ankara do të jetë e mbyllur për publikun të premten me 16 shtator për arsye të sigurisë”, thuhet në deklaratën e Ministrisë së Jashtme britanike duke përsëritur paralajmërimin e saj për të shmangur udhëtimet në zonat afër kufirit me Sirinë si dhe në zonat e trazuara në juglindje të vendit.

“Operacionet e forcave të sigurisë kundër PKK-së dhe grupeve që kanë lidhje me ta janë në vazhdim e sipër, në Dijarbakir dhe këshillojmë të mos udhëtohet drejt këtij qyteti”, shtoi FCO, duke iu referuar Partisë së Punëtorëve të Kurdistanit.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending