Connect with us

Lajme

Ebu Ajla Kanita thotë se ia hakuan Facebook-un

Published

on

Shqiptari Ebu Ajla Kanita, i cili u ngazëllye për sulmin e mbrëmshëm në Nice  të Francës përmes një postimi në Facebook, sot e ka mohuar se ajo çfarë u publikua në llogarinë e tij ishte shkruar nga ai.

Shqiptari Kanita, i cili jeton në Suedi, thotë se profili i tij ishte hakuar dhe dikush tjetër kishte publikuar përmbajtje që nxiste urrejtje dhe manipulonte ngjarjen, duke thënë se të vrarët ishin pederastë dhe ata ishin në një një ‘gay-parade’. E gjithë kjo në një kohë kur teknologjia e informacionit është më e fuqishme se kurrë.

Por, ajo që vërehet është se gabimet drejtshkrimore  në publikimin demantues të postimeve të tij paraprake në përkrahje të sulmit terrorist janë të njëjta. Mund të jetë që Kanita është vizituar nga Policia pas statusit të tij problematik.

Lexo edhe: Shqiptari me emër të huaj i gëzohet sulmit të mbrëmshëm në Nice

Kanitës nuk po i beson askush. /Periskopi/

kanita

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending