Connect with us

Lajme

E tmerrshme: Kinezët po e përhapin me qëllim koronavirusin, pështyjnë edhe në ashensor

Published

on

Kur virusi vdekjeprurës nisi të përhapej në botë, Kina u cilësua një nga ”fajtoret” më të mëdha, pasi në tregun e tyre kishte edhe kafshë të egra të cilat thuhet se kishin përhapur virusin i cili u bë epidemi globale për një kohë shumë të shkurtër, transmeton Gazeta Metro.

I tëri shqetësimi global u ndje në të gjitha vendet, kur virusi po përhapej në mbarë botën duke shkaktuar viktima edhe jashtë Kinës. Shtetet afër Kinës ngrenë shqetësime të mëdha, duke marrë masa parandaluese, duke mbyllur kufijtë, ndalur transportin, mbyllur shkollat e ndalimin e të gjitha aktiviteteve që përfshinin kontaktin me njerëz.

Epidemia u cilësua si diçka që mund të përhapej nga kontakti, pra nga një person në tjetrin, duke e bërë situatën më alarmante e më të ndjeshme. Por, disa kinezë kanë zgjedhur ta vandalizojnë tërë këtë çështje, derisa e tërë bota është duke tentuar ta shmang.

Videoja e cila po qarkullon në rrjetet sociale tregon disa persona në ashensor të cilët pështyjnë vetëm që virusi të përhapet, dhe të ketë më shumë të infektuar. Kjo është parë si diçka jo normale, dhe tejet e bezdisshme nga të gjithë komentuesit. Deri tani janë shënuar rreth 2,626 vdekje nga ky virus, kurse rreth 79.707 persona konfirmohen si të prekur.

https://www.facebook.com/worldtoday72/videos/2509177402671391/

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending