Connect with us

Lajme

E tmerrshme: E provoi në suxhuk, pastaj ia prish fytyrën të dashurit të saj përjetësisht (Foto)

Published

on

Daniel Rotariu ka mbetur i verbëruar për pjesën e mbetur të jetës së tij dhe shenja të mëdha nga sulmi me acid sulfurik.

Rotariu është sulmuar me acid sulfurik nga e dashura e tij sa ishte duke fjetur.

31 vjeçari ishte duke fjetur gjatë momentit të sulmit kur e kishte ndjerë në fytyrën e tij acidin sulfuric, raporton “Metro.co.uk”, transmeton Periskopi.

Woman tested corrosive acid on sausage before using it to melt ex's face

Daniel Rotariu para sulmit

 

Arsyeja e këtij sulmi besohet se ishte grindja që ai e kishte bërë me të dashurën e tij, Katie Leong, disa orë para sulmit.  Ajo kishte përdorur në suxhuk për ta testuar efektin e acidit sulfurik.

Daniel Rotario ka folur për  gazetën britanike  “Mirror” duke e rrëfyer momentet dramatike.

“Acidi më morri diçka nga jeta ime që nuk mund ta kthejë kurrë. Unë kurrë nuk do të jem i njëjti”, tha ai për Mirror.

“Unë kurrë nuk do ta harrojë dhimbjen që kisha në fytyrën time dhe pamundësinë për ta ndaluar djegien e fytyrës nga acidi. Pas sulmit që përjetova unë e kuptova që jeta ime ka ndryshuar përgjithmonë”, përfundoi Rotariu, transmeton Periskopi.

Woman tested corrosive acid on sausage before using it to melt ex's face

Katie Leong e ka sulmuar Rotariu me acid sulfurik

 

Leong është akuzuar për tentim vrasje dhe iu është shqiptuar dënimi prej 17 vitesh burgim në Mars.

Prokuroria kishte gjetur gjurmët e Leong në rrobat e saj dhe poashtu ekspertët e forenzinkës kanë konfirmuar se po të ishte doza më e madhe do të ishte fatale.

Woman tested corrosive acid on sausage before using it to melt ex's face

Shtrati ku ishte duke fjetur Rotariu gjatë sulmit

 

Gjatë senacave të gjykimit Daniel kishte thënë : “Acidi sulfurik nuk duhet të shitet pa licensë, është shumë lehtë të blesh acid. Është skandaloze.”

“Edhe sa jetë duhet të shkatërrohen që të ndalohet acidi sulfurik”, kishte thënë ai.

Daniel Rotariu ka mbetur i verbër pas sulmit që e pësoi

 

Sulmet me acid në Britani të Madhe janë rritur dukshëm gjatë vitit 2017, nga 261 në 454 viktima. /Periskopi/

 

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending