Connect with us

Sporti

E shkatërron brenda 80 sekondave (Foto/Video)

Published

on

UFC ka tashmë një yll të ri, ai është argjentinasi Santiago Ponzinibbio.

Argjentinasi boksoi kundër Gunnar Nelson në Glasgow të Skocisë, raporton “Metro.co.uk”, transmeton Periskopi.

 

Ponzinibbios iu deshën vetëm 80 sekonda që ta fitojë meçi, pasi ai e lansoi të djathtën e tij të fortë.


Ylli i mbrëmjes ishte pritur të jetë Gunnar Nelson pasi në rast të fitores ai do t’i bënte tri fitore radhazi.

Por, kjo nuk ndodhi pasi Nelson u shkatërrua brenda rundit të parë.

Video: Gunnar Nelson KO'd after 80 secs by Santiago Ponzinibbio at UFC Glasgow

 

Ponzinibbio sapo u filloi rundi ai filloi luftën e tij brutale ndaj Nelson dhe nuk i pengoi aspak atmosfera e publikut që ishte në përkrahje të Nelson-it.

30 vjeçari argjentinas ishte më i mirë në çdo aspekt të këtij meçi. /Periskopi/

Video: Gunnar Nelson KO'd after 80 secs by Santiago Ponzinibbio at UFC Glasgow

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending