Connect with us

Lajme

E rrallë si ka vdekur banori i Pompeut….

Published

on

Masturbuesi i Pompeut, viti 79, pas periudhës së Krishtit. Ai vdiq duke bërë atë që ai e dëshironte me shumë ëndje.

Vullkani në malin Vesuvius shpërtheu një re të vdekur të gazeve në një lartësi prej 33 kilometrash, duke nxjerrë shkëmbin e shkrirë, dhe hirin e nxehtë në shkallën prej 1.5 milion ton në sekondë, duke e çliruar njëqind mijë herë më shumë energjinë termike të shpërthimeve të bombës atomike të Hiroshima-Nagasaki, shkruan faqja e Facebook-ut “Stories that shock the world”, transmeton Periskopi/

Banorët që kanë jetuar në këtë vend supozohet të ishin mes 16,000-20,000.

Mbetjet e rreth 1.500 njerëzve janë gjetur në Pompei dhe Herculaneum, por numri i përgjithshëm i vdekjeve është ende i panjohur. /Periskopi/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending