Connect with us

Sporti

E pranon Casillas: Kam mësuar nga Buffon si fëmijë, nuk do të ketë më si ai

Portieri i Portos, Iker Casillas ka folur për kapitenin e Juventusit, Gianluigi Buffon.

Published

on

Dy skuadrat në fjalë do të përballen në Ligën e Kampionëve në mesjavë, ndërsa spanjolli ka fjalë të mëdha për italianin.

“Jam me fat që jam tre vjet më i ri se Gigi. Isha 14 vjeç kur kam filluar dhe ai ishte 18, unë kam qenë në gjendje të shoh dhe të vlerësojë stilin e tij dhe personalitetin”, ka thënë Casillas.

“Ndërsa rritesha, unë shikoja atë dhe pastaj kemi evoluar së bashku dhe kemi pasur karriera të ngjashme. Ne të dy kemi fituar shumë dhe shpesh jemi përballur kundër njëri-tjetrit”, shtoi spanjolli. /Periskopi.com

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending