E përplasi vetura teksa stërvitej me biçikletë, humb jetën ish-futbollisti spanjoll

Periskopi.com Sporti

Si çdo ditë tjetër, Sergi Murga po stërvitej me biçikletën e tij në Girona. Sidoqoftë, këtë të shtunë fati i tij ishte tragjik dhe ai ka humbur jetën në moshën 37-vjeçare pasi pësoi një aksident të rëndë automobilistik.

Me sa duket, i riu po udhëtonte nëpër zonën Castelló d’Empury kur u përplas nga një furgon.

Drejtuesi i automjetit  tashmë është arrestuar nga Mossos d’Esquadra, i akuzuar për neglizhencë. Burri 56-vjeçar ka dalë negativ për alkool dhe drogë, por do të shkojë në gjykatë në Figueras.

Autoritetet tashmë kanë filluar hetimet përkatëse për të përcaktuar shkaqet e aksidentit. Pasi të specifikohen, do të përcaktohen përgjegjësitë e mundshme penale që do të bien mbi shoferin.

Shpërndaje në: