Connect with us

Sporti

E pabesueshme, Ronaldo u bë ‘trajner’ në finalen e Euro 2016

Cristiano Ronaldo ka rrëfyer diçka interesante.

Published

on

Ai thotë se luajti rolin e trajnerit në finalen e Europianit 2016, në përballjen me Francën.

Tre herë futbollisti më i mirë në botë kishte pësuar një dëmtim në sfidën në fjalë në minutën e 25-të dhe si pasojë nuk kishte arritur të vazhdonte lojën.

Por, përkundër pamundësisë për t’i ndihmuar skuadrës së tij kombëtare në fushë, 31-vjeçari luajti rolin si trajner, duke i motivuar bashkëlojtarët.

“E vërteta është se kam kaluar vijën e të qënit futbollist në kuptimin e mirë të fjalës”, deklaroi Ronaldo.

“Unë i inkurajoja bashkëlojtarët sikur të isha një trajner. E dija se kjo ishte e dobishme, për shkak se ata më respektojnë mua”, shtoi ai. /Periskopi.com

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending