E pabesueshme por e vërtetë, Mustafi në formacionin e javës në Bundesligë

Periskopi.com Sporti

Mbrojtësi me origjinë shqiptare, Shkodran Mustafi ka bërë paraqitje pozitive ndaj Union Berlin si mysafir ku sfida përfundoi me rrjeta të paprekura, teksa faqja e njohur “WhoScored.com”e ka përfshirë Mustafin në formacionin e javës në Bundesligë, përcjell Periskopi.

Përkrah mbrojtësit kampion bote me Gjermaninë në vitin 2014, janë emra si Alfonso Devis, Leroy Sane, David Alaba, Andre Silva dhe Poulsen.

Një vlerësim i madh ky për mbrojtësin 28 vjeçar ku për dy ndeshje në Bundesligë me fanellën e Schalke-s arriti të përfshihet në formacionin më të mirë të javës, për më tepër lojtari me notën më të lartë të vlerësuar nga formacioni i javës.

Shpërndaje në: