Connect with us

Sporti

E pabesueshme, heroi i ‘EURO2016’ pas një viti mbetet pa ekip

Published

on

Heroi që i dha trofeun e kampiones së Europës, Portugalisë, në “Francë 2016” është në një moment kritik të karrierës së tij.

Eder është braktisur nga fati, sapo u takua me të. Sulmuesit, që i dhuroi emocionet më të mëdha vendit të tij, i është treguar një vit më vonë dera e largimit nga trajneri i Lilës, Marcelo Bielsa.

Trajneri argjentinas nuk beson në aftësitë e numrit 9 portugez. Goli në shtesë që sulmuesi nga Guinea Bisau shënoi në finalen e “Stade de France” kundër organizatorëve të turneut, shënoi edhe nisjen e kalvarit të vuajtjeve të 29-vjeçarit.

Ai u transferua te Lila në janar të 2016-ës dhe nuk mbërriti kurrë në nivelet e shumëpritura, aq sa sot është shumë pranë largimit.

https://youtu.be/5JFcigAxhnY

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending