Connect with us

Sporti

E pabesueshme çfarë ka ndodhur mes agjentit të Ronaldos dhe Real Madridit (FOTO)

Published

on

Me James Rodriguez që ka përfunduar një transferim prej dy vitesh në Bayern Munchen të martën, Cristiano Ronaldo është i vetmi person që ka mbetur në Real Madrid dhe që është pjesë e agjentit Jorge Mendes.

Këtë verë, agjenti ka mbyllur lëvizjet për tre nga katër lojtarët që kishte tek Reali: Coentrao (Sporting de Portugal), Pepe(Besiktas) dhe James (Bayern Munich).

Në fakt, Ronaldo ka humbur dy nga shokët e tij më të mirë në klub në Pepe dhe Coentrao, kolegët e tij portugezë.

Mendes luajti një rol kyç në Los Blancos gjatë sezonit 11/12, duke përfaqësuar gjashtë anëtarë të stafit: Jose Mourinho, Ricardo Carvalho, Angel Di Maria, Pepe, Ronaldo dhe Coentrao. Përveç kësaj, lojtarë të rinj janë dërguar në akademinë e Madridit në vitet e fundit.

Nga Alipio, një sulmues brazilian i cili arriti si yll, tek Fabinho, i cili kaloi një sezon në akademi dhe debutoi në një ndeshje miqësore për Mourinhon përpara se të lëvizte në Monako, ku ai ka përparuar në mënyrë të konsiderueshme.

ronaldo-mendez

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending