Connect with us

Sporti

E konfirmon FIFA: Ja kur mund të hapet dritarja e transferimeve verore

Published

on

FIFA ka konfirmuar se do të lejojë hapjen e dritares së transferimit para përfundimit të sezonit të vonuar 2019/20, në mënyrë që të ndihmojnë klubet gjatë pandemisë koronavirus.

Sëmundja dhe ndërprerja që rezultoi në aktivitetet e futbollit ka goditur shumë klube në të gjithë botën, si dhe duke krijuar një pasiguri të madhe mbi të ardhmen.

Mijëra kontrata të lojtarëve skadojnë në qershor, duke i lënë ata zyrtarisht agjentë të lirë, pavarësisht rifillimit të aktiviteteve që filluan në maj me Bundesligën, përcjell lajmi.net.

Një fushë tjetër e pasigurisë kishte të bënte me dritaren e ardhshme të transferimeve, me klube të paqarta nëse nënshkrimet e reja do të kishin të drejtë të paraqiteshin në ndeshjet e mbetura të 2019/20.

Kështu, FIFA ka ofruar qartësi mbi situatën me udhëzime të reja për të dy palët e prekura këtë verë, duke sqaruar se regjistrimi i lojtarëve të rinj do të lejohej përpara përfundimit të sezonit aktual si dhe dritarja e transferimeve mund të hapet përpara përfundimit të këtij edicioni

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending