Connect with us

Sporti

E ka kaluar edhe legjendën Muller, Bundesliga i përulet gjigantit norvegjez

Published

on

Plot 12 ndeshje në Bundesliga dhe 793 minuta në total: 11 gola. Impakti i Erling-Braut Haaland me kampionatin gjerman ka qenë vërtet i jashtëzakonshëm: sulmuesi norvegjez ka debutuar më tri gola, ndaj Augsburg, dhe më pas është përfshirë menjëherë dhe në mënyrë perfekte në mekanizmat e studjuar nga Favre.

Ai që i bën edhe më të pabesueshëm numrat e ish-bomberit të Salzburg është krahasimi me sulmues të mëdhenj të së tashmes dhe të shkuarës në Bundesliga.

Askush në fakt nuk ka pasur këtë impakt në sezonin e debutimit, as emra legjendarë si Gerd Muller apo Jupp Heynckes, që në 12 ndeshjet e tyre të para kanë realizuar 10 dhe 6 gola.

Shtatë ka shënuar Aubameyang, ndërsa Lewandowski u ndal në 4, dy më pak se Klinsmann por një më shumë se sa Timo Werner. Miroslav Klose, shënuesi më i mirë i historisë së Botërorëve, firmosi një gol në 12 ndeshjet e para si debutues në Bundesliga, sezoni 1999-2000.

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending