Connect with us

Sporti

E jashtëzakonshme: Pesë ndeshjet e Super Ligës përfundojnë baraz

Takimi ndërmjet Besës dhe Feronikelit ka përfunduar 1:1, ndërsa edhe Trepça ’89 dhe Gjilani u ndanë baraz.

Published

on

Diçka e jashtëzakonshme ndodhi në pesë ndeshjet e zhvilluara sot në kuadër të Vala Super Ligës së Kosovës në futboll.

Të gjitha këto sfida përfunduan baraz.

Në sfidën e zhvilluar në Pejë, të parët që kaluan në epërsi ishin kampionët në fuqi, të cilët shënuan nëpërmjet Behar Maliqit.

Golin e barazimit për vendësit e shënoi mbrojtësi Arbër Prekazi në minutën e 65-të.

Në ndeshjen tjetër, Trepça ’89 nuk arriti të marrë më shumë se një pikë në ndeshjen ndaj Gjilanit.

Ndeshja e zhvilluar në Mitrovicë përfundoi me rezultat 1:1, ku golin për vendësit e shënoi Diar Mustafa, ndërsa për Gjilanin shënoi Sali Kosumi.

Rezultatet tjera:

Liria 1:1 Drenica

Hajvalia 0:0 Ferizaj

Drita 2:2 Trepça /Periskopi.com

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending