Connect with us

Sporti

E godet topi në kokë, por i shpëton jetën

Published

on

Çdo gjë ndodh për një arsye dhe kjo thënie ka dalë të jetë e vërtetë për një tifoz.

Kjo vlen sidomos për një tifoz danez, David Nilsen, i cili në 28 gusht ishte duke ndjekur në Kopenhagë, superderbin Bronby-FC Copenhagen, kur gjatë nxehjes së skuadrave para ndeshjes një top i goditur pa dashje e goditi në kokë dhe e la thuajse pa ndjenja, transmeton Telegrafi.

Tifozi fatkeq mori ndihmën e shpejtë në stadium dhe u këshillua që të kryente një skaner të kokës, për të parë nëse goditja e fortë kishte shkaktuar probleme serioze.

Për koincidencë, kontrollet mjekësore zbuluan një tumor në tru, që për fat ishte në fazën fillestare dhe me një operacion mund të hiqet, gjë që nuk do të ishte e mundur disa muaj më vonë.

Bronby-Copenhagen përfundoi 1-1, por tifozi fatlum doli i fituari.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending