Connect with us

Lajme

E dhimbshme: Në Kanada vritet djali 15-vjeç i aktorit shqiptar

Djali i aktorit shqiptar Shkëlqim Daja është ndarë nga jeta të premten në një ngjarje të rëndë që ndodhi në Kanada.

Published

on

Djali 15-vjeçar i aktorit, Denisi, u vra në afërsi të një stacioni treni, pasi po kthehej nga një festë adoleshentësh.

Dy grupe të rinjsh poshtë të 18-ave, u përleshën pranë stacionit. Si pasojë e grindjes, djaloshi shqiptar ndërroi jetë pas plagëve të marra nga goditjet me thikë.

Sipas mediave të huaja, ai u transportua në spital në gjendje të rëndë, por e pati të pamundur të mbijetojë dhe ndërroi jetë në duart e bluzave të bardha.

Sipas policisë të pranishëm në stacionin ku ndodhi përleshja, ishin rreth 50 deri në 100 persona. Ende nuk ka asnjë të arrestuar për vdekjen e 15-vjeçarit shqiptar.

Shkelqim Daja ka interpretuar në filma gjatë viteve ’80, ku një ndër rolet e ka pasur në “Zambakët e Bardhë”. /Gazeta Express/

Shkelqimi dhe djali i tij Denisi

“Ne bregdetin e bukur te Lukoves, ne shtator 1979, nje pjese e kursit te aktrimit, ku benim aksionin por edhe pak plazh”, shkruan vete aktori Daja duke pershkruar foton e mesipermes te cilen e ka shperndare me heret ne rrjetin social Facebook.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending