Connect with us

Lajme

E çuditshme: Në këto dy komuna nuk u kurorëzua askush gjatë vitit 2016

Published

on

Dy komunat me shumicë serbe Ranillugu dhe Graçanica janë dy komunat që nuk patën asnjë kurorëzim gjatë vitit 2016, në Kosovë.

Sipas Raportit Vjetor për Statistika të publikuar nga Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK), njoftohet se edhe pse në këto dy komuna është kurorëzuar asnjë çift, ka pasur çifte që janë kurorëzuar në komuna të tjera por me vendbanim në Ranillug dhe Graçanicë.

Edhe pse në Komunën e Ranillugut nuk është kurorëzuar asnjë çift, 14 çifte të kurorëzuara kanë vendbanim të përhershëm në këtë komunë.

Ndërsa komuna me më së shumti kurorëzime gjatë vitit 2016 është Prizreni. 1482 familje janë kurorëzuar në këtë komunë gjatë vitit 2016.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending