Connect with us

Lajme

E çuditshme: Motrat që vuajnë nga sëmundja që po u kthen trupin në “gurë”

Published

on

Dy motrat binjake Zoe Buxton dhe Lucy Fretwell, vuajnë nga sëmundja gjenetike që prek 1 në dy milionë njerëz në botë.


Sëmundja e tyre quhet “fibrodysplasia ossificans progressia”, dhe karakteristikë e saj është se indet e muskujve  të zëvendësohen me bocka, si dhe në këtë mënyrë gradualisht trupi i tyre e humb ndjenjën e lëvizjes.

Zoe dhe Lucy nga Irlanda e Veriut, kanë pasur efektet e kësaj sëmundje që nga fëmijëria, sepse kishin lindur me gunga të vogla kockash në gishtat e tyre, por doktorët në atë kohë e kishin shumë të vështirë të shpjegonin saktë se nga çka vuanin vajzat, shkruan DailyMail, transmeton Periskopi.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending