Connect with us

Lajme

Dyshimet e para, sulmi në Stamboll mund të jetë kryer nga ISIS-i

Published

on

Një zyrtar i lartë kundër terrorizmit në Shtetet e Bashkuara ka thënë se sulmi në Aeroportin e Stambollit ngjason me profilin e ISIS-it, dhe jo të atë PKK-së.

Andaj dyshohet se sulmi në aeroportin Ataturk është kryer nga militantët e grupit Shteti Islamik, pasi siç kanë thënë zyrtarët militantët kurdë nuk sulmojnë objektiva ndërkombëtare.

Edhe zyrtarët turk kanë dalë me deklarata se ISIS mund të ketë kryer sulmin në fjalë, mirëpo ende nuk ka asgjë konkrete.

Sidoqoftë askush deri me tani nuk e ka marrë përgjegjesin për sulmin në aeroportin ndërkombëtar “Ataturk” në Stamboll nga i cili deri me tani thuhet se kanë vdekur 28 persona ndersa 60 të tjerë janë të plagosur.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending