Connect with us

Lajme

Dyshime se administrata e Bushit qëndron prapa sulmeve të 11 shtatorit

Published

on

Një kameraman i Kullave Binjake pohon të ketë prova se administrata e George W. Bushit fshihet prapa sulmeve terroriste të 11 Shtatorit.

Burri, i cili është akuzuar për vrasjen e gruas së tij, beson se ka prova që sulmet në Qendrën Tregtare më 11 shtator lidhen me administratën e Bushit.

Kurt Sonnenfeld po punonte për “Federal Emergency Management Agency”, një organizatë e lidhur me Departamentin e Sigurisë, kur ndodhën sulmet terroriste në Kullat Binjake, shkruan The Sun.

Pas sulmeve me aeroplanë, Kurti ishte urdhëruar që të xhironte çdo gjë që ka parë në vendin ku qëndronin Kullat Binjake.

Me një kamerë të vogël, 39-vjeçari filmoi çdo gjë që pa në vendin e sulmeve.

Ai dokumentoi prova që thuhej se do të ishin pjesë e një raporti mbi sulmet terroriste, por incizimet e tij ai kurrë më nuk i ka parë.

Jeta e tij filloi të merrte kah tjetër në muajt dhe vitet pas sulmeve terroriste, transmeton Koha.net. Gjatë kësaj kohe është vrarë edhe gruaja e tij. Ajo ishte gjetur e vdekur në krevat. Gruaja ishte vrarë me një plumb në kokë.

Pesëmbëdhjetë vjet më vonë, tani 54-vjeçari jeton në Argjentinë ndërsa shteti amerikan ka kërkuar rikthimin e tij.

Zyrtarisht thuhet se është në kërkim për vrasjen e gruas, por ai beson se prapa kësaj qëndron krejt diçka tjetër.

Ai thotë se shteti amerikan dëshiron heshtjen e tij për atë se çfarë pa në vendin e sulmeve.

Kurt xhiroi orë të tëra dhe besohet se e rëndësishme ishte ajo çfarë kapi nën rrënojat e Kullave Binjake.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending