Connect with us

Lajme

Dy vëllezërit kosovarë merrnin nga 4000 franga për provimin e autoshkollës

Çmimi i tyre për të kaluar provimin “me garanci” provimin ishte i lartë. Një portugez kishte paguar për këtë shërbim hiç më pak se 4000 franga

Published

on

Dy kosovarë të rinj, vëllezër mes vete, gjatë vitit 2015 kanë rënë në sy se kishin bërë “para të madhe”. Ata nuk kishin fituar në loto por kishin hyrë në provimin teorik të “autoshkollës” për shumë kandidatë me prejardhje të huaj, shkruan 20minutes.ch. Çmimi i tyre për të kaluar provimin “me garanci” provimin ishte i lartë. Për të pasur idenë rreth kësaj shume shërben shembulli i një portugezi: ai kishte paguar hiç më pak se 4000 franga, përcjell albinfo.ch! Dhe assesi nuk kishte qenë i vetëm që e kishte bërë këtë.

Por, fitimeve të dy vëllezërve u ka ardhur fundi pasi që ata kanë marrë të premten dënimin nga një gjykatë e Lozanës. Hetimet kanë sjellë në konstatimin se dy vëllezërit kishin hyrë në provime në datat për të cilat në Zyrën për trafikun rrugor provimet mbahen pa caktim të mëhershëm termini. Ata, thjesht, i kishin marrë me vete ftesat e falsifikuara me emrat e kandidatëve realë, transmeton albinfo.ch. Por, zyra e përmendur e ka kuptuar mashtrimin dhe ka alarmuar policinë.

Gjykata u ka shqiptuar d vëllezërve një dënim me kusht me para, gjegjësisht me nga 60 njësi ditore. Veç kësaj, ata duhet të mbulojnë shpenzimet, rreth 6600 franga, për përgjimet e telefonave që ua ka bërë policia.

Dy vëllezërit kosovarë merrnin nga 4000 franga për provimin e autoshkollës

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending