Connect with us

Lajme

Dy serbë e një shqiptar të arrestuar në lidhje me rastin e grupit të Azem Sylës

Published

on

Policia e Kosovës njofton se ka arrestuar tre persona, dy serbë dhe një shqiptar, të dyshuar për ‘keqpërdorim të pozitës apo autoritetit zyrtar’.

Ndërsa mediat serbe raportojnë se dy nëpunësit e arrestuar të komunës së Graçanicës, Vojkan Marinkoviq dhe Nada Bërklaç, janë të lidhur me rastin e grupit të Azem Sylës, i arrestuar kohë më parë për keqpërdorime rreth shitblerjes së tokave në Çagllavicë.

“Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit në rajonin e Prishtinës ka bërë arrestimin e tre personave të dyshuar, të cilët dyshohet se kanë ushtruar veprat penale ‘keqpërdorim të pozitës apo autoritetit zyrtar’, ‘mashtrim’ dhe ‘mashtrim ose dëmtim i kreditorëve apo debitorëve’. Në konsultim me prokurorin kujdestar të Prokurorisë Themelore në Prishtinë, të dyshuarve u është caktuar masa e ndalimit policor prej 48 orëve”, theksohet në njoftim.

Policia po ashtu njofton se ka mbyllur 6 lokale në lagjet ‘Ulpiana’ dhe ‘Dardani’, në të cilat dyshohej se po ushtrohen veprimtari të kundërligjshme.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending