Dy persona përdhunuan një femër në Pejë, arrestohen nga Policia

Periskopi.com Lajme

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar dy persona në Pejë, të dyshuar për veprën penale “Dhunim”.

Në njoftimin e bërë nga Policia e Kosovës thuhet se dy personat e dyshuar kanë mbajtur dhe keqpërdorur seksualisht një femër.

“Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj K-Shqiptar pasi që kishin mbajtur dhe keqpërdorur seksualisht pa vullnetin e saj viktimën femër K-Shqiptare. Viktima ka pranuar tretman mjekësor ndërsa të dyshuarit me vendim të prokurorit dërgohen në mbajtje”, thuhet në njoftim.

Rasti ka ndodhur ditën e shtunë./Periskopi/

 

Shpërndaje në: