Dy orë para derbit të madh italian, situata jashtë SAN SIROS shumë e zjarrtë – tifozët vërshojnë Milanon

 

Sot me fillim nga ora 15:00 do të zhvillohet derbi Madonnina, duel ky në kuadër të xhiros së 23’të të Serie A, shkruan Periskopi.

Si çdo takim tjetër edhe ky derbi ndërmjet Milanit dhe Interit pritet të jetë shumë i zjarrtë dhe i rëndësishëm për të dyja skuadrat, kjo pasi aktualisht Interi ndodhet në vendin e parë me plotë 50 pikë i ndjekur nga Milani që aktualisht ka 49.

 

Kur na ndajnë më pak se dy orë nga derbi, situata jashtë stadiumit ‘San Siro’ është shumë e zjarrtë.

Shihni videot. /Periskopi.

Image

Shpërndaje në:
Të Ngjashme
Widget post How to clear the air in the most polluted cities on Earth
27 Feb 03:20 Persikopi
OPINION